تبلیغات
X بستن تبلیغات
مجله تفریحی و دانلود - آدم‌های سمی را بشناسید

بهترین ها برای شما

آدم‌های سمی را بشناسید

نویسنده :foad foad20
تاریخ:چهارشنبه 31 تیر 1394-06:29 ق.ظ

ویژگی‌های آدم های سمی‌,http://gemupload.ir/do.php?imgf=1437530435431.jpg

آدم‌های سمی هیچ مرزی برای بروز افكارشان ندارند

 

آدم‌های سمی نه تنها بسیاری از ما را محاصره كرده‌اند، بلكه آنقدر قدرتمند و تاثیرگذار هستند كه تنها با یك تماس تلفنی یا چند ساعت معاشرت، می‌توانند افكارمان را به هم بریزند.

نمی‌توانید با خونسردی از كنارشان بگذرید . آنها در حالی به زندگی شما پا می‌گذارند كه فرصت موشكافی رفتارشان را از شما می‌گیرند و ذهن‌تان را به مسیری كه می‌خواهند، هدایت می‌كنند. برای شما هم پیش آمده كه با آرامش و شادی وارد محیط كارتان یا یك ‌مهمانی خانوادگی شوید و چند ساعت بعد با چهره‌ای گرفته و ذهنی پریشان به خانه بازگردید؟
بقیه در ادامه مطلب
شاید خودتان هم ندانید كه قدرت خارق‌العاده آدم‌های سمی بوده كه حال‌تان را زیر و رو كرده و ممکن است این افراد ذهن شما را به شكلی شست و شو داده باشند كه دلیلی برای شك كردن به حرف‌های‌شان پیدا نكنید. آدم‌های سمی نه تنها بسیاری از ما را محاصره كرده‌اند، بلكه آنقدر قدرتمند و تاثیرگذار هستند كه تنها با یك تماس تلفنی یا چند ساعت معاشرت، می‌توانند افكارمان را به هم بریزند. اگر تا امروز چیزی از این آدم‌ها نمی‌دانستید و به‌خاطر نداشتن همین شناخت اجازه می‌دادید كه روی‌تان تاثیر بگذارند، از راهنمایی‌های ما استفاده كنید. ما این افراد را به شما معرفی می‌كنیم و راه‌های بیرون كردن آنها از ذهن و زندگی‌تان را به شما آموزش می‌دهیم.

آدم های سمی‌ این ویژگی‌ها را دارند:

همیشه شاکی است
آنها همیشه دلیلی برای نالیدن دارند. از گرانی گرفته تا گرم شدن هوا یا صدای بنایی همسایه، همه موارد می‌توانند روز این آدم‌ها را خراب كنند و به سدی برای شادی‌های‌شان تبدیل شوند. آدم‌های سمی نه‌تنها این دلیل‌ها را با خود از یك گفت‌وگو به گفت‌وگوی دیگر می‌برند، بلكه برای شریك كردن شما در حرف‌ها و افكارشان هم تلاش می‌كنند و به دنبال جلب تایید و همراهی شما هستند.

دست از گله برنمی‌دارد
آدم‌های سمی هیچ مرزی برای بروز افكارشان ندارند. برای آنها مهم نیست كه شما دوست صمیمی‌شان هستید یا فردی كه در صف نانوایی می‌بینند. آنها به اندازه كافی افكار مسموم در ذهن‌شان دارند كه در هر زمان و مكانی توانایی بروز آنها را داشته باشند.

حرف توی گوشش نمی‌رود
 این افراد به نصیحت مقاوم هستند. یعنی اگر یك روز تمام هم برای تغییر افكارشان با آنها صحبت كنید مدام با عبارت‌های «نه! آخه. . . » «ولی. . . » و. . . بحث را ادامه می‌دهند و به شما می‌گویند كه تغییری در افكارشان صورت نگرفته.

خودش را قربانی می‌داند
این آدم‌ها معتقــدند تلخی‌هایی كه در سال‌های زندگی‌شان به آنها تحمیل شده، باعث سمی شدن‌شان شده؛ اما اگر به افكار و رفتارهای‌شان توجه كنید، می‌بینید كه قابلیت تفسیر منفی هر رویداد ساده‌ای كه دیگران به راحتی از كنارش می‌گذرند را دارند.

آرزوهایش ناکام مانده
آدم‌های سمی یك كوله‌بار آرزوی ناكام دارند. آنها همیشه شكست‌های‌شان را دلیل سمی شدن‌شان معرفی می‌كنند اما اگر تك‌تك آرزوهای كوله‌بارشان برآورده شود، باز هم دلیلی دیگر برای منفی بافی را جایگزین آن آرزوها می‌كنند. آنها فقط به دنبال بهانه‌ای برای شكایت می‌گردند، نه یك دلیل واقعی.

با خوش‌بین‌ها نمی‌نشیند
سمی‌ها از خوش‌بین‌ها بیزارند. آنها عاشق این هستند كه یكی مثل خودشان در مقابل‌شان بنشیند و پا به پایشان منفی‌بافی كند. آنها مثل آهن‌ربا آدم‌های شكست‌خورده و سمی را به خود جذب می‌كنند و از اینكه تنها فرد ناكام جهان نباشند، لذت می‌برند. سمی‌ها همیشه دوستان نزدیك و وفاداری برای هم هستند.

از شکست استقبال می‌کند
در زندگی سمی‌ها برای شكست‌های تازه باز است. آنها همیشه در پوشش «من نفهمیدم» خودشان را به راهی وارد می‌كنند كه به آنها برای نالیدن و منفی‌بافی فرصت تازه‌ای بدهد. آنها همیشه راه‌های سخت را برای رسیدن به هدف انتخاب می‌كنند تا دلیل بهتری برای توجیح ناكامی‌ها داشته باشند.

مدعی‌العموم است
اگر سمی‌ها در موردی خودشان صاحب رنج و شوربختی نباشند، به‌خاطر رنج دیگران از همه چیز شكایت می‌كنند و به جای اینكه سهم آدم‌ها در ناكامی‌های‌شان را در نظر بگیرند، زمین و زمان را متهم می‌كنند. آنها گاهی لباس سوپرمن را هم به تن می‌كنند و خود را به عنوان ناجی كسانی كه در رنج هستند، معرفی می‌كنند.

همه را متهم می‌کند
در شرایطی ساختارها و دیگران را دلیل ناكامی‌های خود می‌دانند كه تلاشی برای بهبود وضع جهان به‌ خرج نمی‌دهند. آنها درحالی به‌خاطر كثیفی خیابان‌ها شهرداری و مردم را متهم می‌كنند كه خودشان به راحتی قوطی نوشابه‌شان را در جوی آب پرت می‌كند.

زبانش تلخ  است؟
آنها عاشق این هستند كه ایرادهای دیگران را به رخشان بكشند تا از این طریق ایرادها و ناكامی‌های خود را بپوشانند. حتی در بسیاری موارد از شكست‌های دیگران دلشاد می‌شوند.

شادی را بلد نیست؟
لحظات شاد هم برای آنها خالی از منفی‌بافی نیست. درست در لحظه‌ای كه همه در عروسی به‌خاطر ورود عروس و داماد ذوق‌زده می‌شوند، این افراد می‌توانند به خط نازك بالای چشم عروس خورده بگیرند.

سم‌زدایی از زندگی‌,http://gemupload.ir/do.php?imgf=1437530664821.jpg

پیش‌نیاز سم‌زدایی از زندگی اینست که تا حد ممكن، سراغ آدم‌های سمی نروید

 

گوش‌هایش نمی‌شنود؟
این افراد هیچ وقت وارد مكالمه دو طرفه با كسی نمی‌شوند، بلكه تنها می‌خواهند دیگران آنها را بشنوند وقتی به حرف‌های‌شان پاسخی می‌دهید، به شما ثابت می‌كنند اصلا حرف‌تان را نشنیده‌اند یا محتوایش را درك نكرده‌اند.

بی‌اعتماد است؟
سمی‌ها به همه بی‌اعتمادند. آنها توهم توطئه دارند و فكر می‌كنند هر حرف ساده‌ای كه از زبان دیگران خارج می‌شود، آنها را نشانه می‌گیرد. به همین دلیل همیشه در ذهن‌شان به دنبال جوابی دندان‌شكن می‌گردند و هیچ وقت آرام نمی‌گیرند.

ریشه‌یابی نكنید
قطعا همه آدم‌ها سمی به دنیا نمی‌آیند و به‌خاطر اتفاقاتی كه در سال‌های زندگی‌شان تجربه می‌كنند و البته استعداد ذاتی كه باعث می‌شود به آن اتفاقات اجازه ویران كردن زندگی و شخصیت‌شان را بدهند، سمی می‌شوند. شما می‌توانید با چنین پیش‌فرضی، به جای اینكه مهر منفی‌باف و سمی را روی این افراد بچسبانید، به دنبال ریشه منفی‌باف شدن‌شان بگردید. اما چه فایده‌ای دارد؟

خودتان را درگیر نکنید
حالا كه بحث محافظت از خودتان به میان آمده، باید بدانید که شما مددكار اجتماعی نیستید و اینكه آنها چطور به این روز افتاده‌اند هم به شما ربطی ندارد.

مراقب خودتان باشید
در مواجهه با این آدم‌ها كه افكارشان به‌شدت مسری و تاثیرگذار است، تنها یك راه پیش روی شماست: «كلاه خودتان را بچسبید!» و به فکر نجات آنها نباشید.

دور و برشان نپلکید
زیاد به آنها نزدیک نشوید. باور کنید وقتی با آنها طرف هستید صمیمیت چاره کارتان نیست و نمی‌توانید با نزدیک‌تر شدن به آنها رابطه‌تان را بهتر کنید.

سمی‌ها را دور بزنید
اولین اصلی كه باید به عنوان پیش‌نیاز سم‌زدایی از زندگی‌تان به آن پایبند باشید، این است كه تا حد ممكن، سراغ آدم‌های سمی نروید. اگر در صف عابربانك، یك شهروند بدخلق كه از زمین و زمان گله دارد كنارتان ایستاده، بهتر است چند قدمی از او فاصله بگیرید و اگر در ‌مهمانی چنین فردی كنارتان است، می‌توانید صندلی دیگری را برای نشستن انتخاب كنید. یادتان نرود كه افكار سمی واگیردار هستند و هرقدر هم كه از خودتان مطمئن باشید، نمی‌توانید در مقابل نفوذ آنها به ذهن و زندگی‌تان بایستید. پس دست پیش را بگیرید و قبل از آنكه مسموم شوید، از این آدم‌ها فاصله بگیرید. شاید یكی از این آدم‌های منفی‌نگر، روزی برای‌تان ارزش زیادی داشته اما امروز اوضاع چطور است؟ آیا ارزشش را دارد كه چنین رابطه‌ای را به هر قیمتی حفظ كنید؟

اوردوز نكنید
همیشه نمی‌توانید از آدم‌های سمی اطراف‌تان فرار كنید و درهای زندگی‌تان را به روی آنها ببندید. ممكن است این آدم سمی خواهر و یا عموی شما باشد كه چه بخواهید و چه نخواهید، باید وقت‌هایی از هفته، ماه یا حتی سال‌تان را در كنارآنها بگذرانید. حالا چاره چیست؟ باید به‌خاطر اینكه یكی از همخون‌های شما سمی شده، از او دور شوید و برای همیشه دورش را خط بكشید؟

قطعا نه! شما نمی‌توانید در دنیایی كه بسیاری از افرادش سمی شده‌اند، دور هر كسی را خط بكشید؛ اما می‌توانید دوز مشخصی را برای وقت گذراندن با این افراد تعیین كنید یا در موقعیت‌هایی در كنارشان قرار بگیرید كه فرصت كمتری برای مسموم كردن ذهن و زندگی‌تان پیدا می‌كنند. مثلا به جای آنكه عموی منفی‌باف را به خانه‌تان تنها دعوت كنید، می‌توانید در كنار خاله خوشبین و شادتان كه همیشه دلیلی برای شكرگذاری دارد او را دعوت كنید.

بی‌خیال نصیحت شوید
می‌خواهید در نقش فرشته نجات ظاهر شوید و زندگی آنها را دگرگون كنید؟ باور كنید كه نمی‌توانید. شما نه روانكاو هستید و نه متخصص اعصاب و روان. شما یك انسان معمولی هستید كه در بهترین حالت می‌توانید درست رفتار و زندگی كنید و این انرژی مثبت را به روی كسانی كه در زندگی‌شان را برای دریافت آن باز گذاشته‌اند، منتقل كنید. اگر می‌خواهید مثل سوپرمن او را به راه راست هدایت كنید، باید بگوییم كه امیدی برای موفقیت شما وجود ندارد وبا این وقت‌گذرانی خیرخواهانه خودتان را  در معرض سمی شدن قرار می‌دهید.

پینگ پنگ بازی نكنید
تصور نكنید همه حرف‌های نادرست افراد سمی را باید با یك جواب دندان‌شكن پاسخ دهید. به اصل اول و دوم برگردید. شما قرار است یا آنها را حذف كنید یا كمتر با آنها مواجه شوید؛ پس چه دلیلی دارد آدم‌هایی كه قرار است نقش چندانی در زندگی‌تان نداشته باشند را قانع كنید؟ هرگز نمی‌توانید چنین افرادی را قانع كنید. تلاش برای مجاب كردن یا بازنده كردن آدم‌های سمی، مثل رفتن در باتلاق می‌ماند.  این آدم‌ها نمی‌توانند جلوی زبان منفی‌باف‌شان را بگیرند؟ اشكالی ندارد. به قول قدیمی‌ها سعی كنید از یك گوش بشنوید و از گوش دیگر بیرون كنید. هرگز هنگام مواجهه با این آدم‌ها، مثل بازی پینگ‌پنگ خودتان را درگیر گفت و شنود‌های نفسگیر و بی‌وقفه نكنید و تنها به آرامش خودتان فكر كنید.

خودتان را قوی كنید
در بهترین راه كه البته انجام دادنش آسان هم نیست، كشف نقاط حساس خودتان است.باید این پیش‌فرض را در ذهن‌تان حك كنید: «برچسب‌هایی كه سمی‌ها به من می‌زنند، تغییری در شخصیتم ایجاد نمی‌كند.» شاید تا زمانی كه این پیش‌فرض به جزیی از زندگی شما تبدیل شود، لازم باشد كه در هر مواجهه آن را بارها در ذهن‌تان تكرار كنید.
منبع:مجله سیب سبز
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo
 
جم آپلود
آپلود عکس و فایل
کلیک کنید
دریافت کد